Блог

Яким повинно бути оголошення про проведення допорогових закупівель в ПроЗорро

Створення оголошення про проведення торгів – це один з перших кроків, з якого починається процедура реалізації майна в системі ПроЗорро. Перше, що потрібно зробити замовнику – це вказати відповідну інформацію про сам лот, що дозволить користувачам отримати достатньо відомостей про об’єкт або предмет, що був виставлений на торги.

Ви маєте змогу перейти за запитом https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/prodam-les-kruglyak-sosny-na-elektronnom-auktsione-prozorroproda/ і на сайті енергетичної біржі України більш детально дізнатися про те, за яким принципом проводиться закупівлі деревини та інших ресурсів, що можуть мати велику цінність для учасників торгів.

Мова йде про такі пункти, як:

  • Очікувана вартість – це та сума, з якої починаються самі торги. В залежності від типу аукціону, вона може збільшуватися або зменшуватися. В будь-якому випадку, учасники мають можливість відштовхуватися від цього показника;
  • Умови договору – в цьому пункті прописується те, що повинна виконати одна й друга сторона, що підписують договір. Мова йде про обов’язки замовника та постачальника після підписання відповідного договору;
  • Термін подачі пропозицій – в цьому пункті прописуються часові рамки, протягом яких потрібно подати заявку на розгляд, сплатити гарантійний внесок, надати документи та виконати всі інші дії;
  • Умови та порядок, згідно якого будуть проводитися закупівлі – тут повинна бути розписана вся інформація про те, за яким принципом будуть проходити торги та через які етапи потрібно пройти кожному учаснику;
  • Вимоги до учасників – це ще один важливий пункт, де повинні прописуватися критерії, що висуваються до користувачів, що зацікавлені взяти участь в закупівлі;
  • Мінімальний крок аукціону – мова йде про те, на яку суму буде підвищуватися або знижуватись вартість по ходу самих торгів. 

Особливої уваги заслуговує пункт про забезпечення пропозиції. В більшості сучасних оголошень прописується ще один важливий пункт, що стосується внесення гарантійного внеску.

Це означає, що потенційний учасник повинен сплатити відсоток від суми всього лоту, що буде слугувати гарантією готовності до виконання всіх взятих на себе зобов’язань. В залежності від типу закупівлі і багатьох інших параметрів, цей відсоток може відрізнятись і знаходитись в діапазоні між 1 до 10 відсотками.

Як здійснити вхід в кабінет ПроЗорро

Досить часте питання стосується безпосередньо початку співпраці з системою ПроЗорро. Для того, щоб війти в свій особистий кабінет та почати шукати цікаві оголошення, потрібно попередньо пройти реєстрацію на самому сайті.

Одна з частих помилок користувачів – це спроба зареєструватися безпосередньо на сайті ПроЗорро. Важливо брати до уваги той момент, що дана система є лише базою даних, де зберігається вся інформація про проведення тендерів та закупівель. 

Для того, щоб війти в свій кабінет, потрібно спочатку обрати один з акредитованих електронних майданчиків в системі. Саме на обраному ресурсі вам і доведеться проходити процедуру реєстрації. 

В залежності від обраного майданчика, процес створення свого облікового запису може трішки відрізнятися.

В будь-якому випадку, стати повноправним користувачем можна лише після авторизації на електронному майданчику.

Для цього, вам залишиться лише вказати логін, який був створений вами на етапі проходження реєстрації та пароль, який також був вами вигаданий на етапі створення облікового запису.

Закон про державні закупівлі – про що в ньому говориться

Всі електронні аукціони, тендерні закупівлі та інші види процедур, що проводяться в системі ПроЗорро, чітко регламентуються дією закону про проведення публічних закупівель.

В самому документі прописано декілька важливих умов, які повинні обов’язково братися до уваги, а саме:

  • Торги повинні проводитися у відкритому форматі, за виключенням ситуацій, передбачених в самому законі, коли може допускатись формат закритих торгів;
  • В процесі проведення торгів кожен користувач повинен мати можливість підготувати та відправити свою заявку на розгляд;
  • Вся інформація про учасників, лот, характеристики та інші дані повинні публікуватися й залишатися у вільному доступі;
  • Користувачі як і самі організатори, повинні дотримуватися регламенту торгів та слідувати чітко відпрацьованій системі.

Важливо розуміти, що підписання договору між учасником та організатором торгів – це надання згоди на всі прописані умови. Відповідно, обидві сторони мають право на подання скарги в антимонопольні органи у тому випадку, якщо інша сторона відмовляється від виконання умов договору.

Більш детально про все це, ви можете дізнатися в інтернеті, де є безліч корисних та цікавих відомостей про аукціони, закупівлі та інші види процедур в системі ПроЗорро.