Блог

Варіанти проведення конкурсних торгів

Конкурсна процедура проведення електронних торгів – це можливість невеликим підприємцям і компаніям, які раніше не брали участі в тендерах та аукціонах, отримати реальні шанси на перемогу.

Говорячи про переваги самого формату електронних торгів, сюди можна віднести такі моменти, як:

  • Відкритість – завдяки тому, що торги проходять під наглядом системи ПроЗорро, дії всіх учасників та замовників детально контролюються, що не дає можливості робити будь-які махінації. Сам же формат дозволяє взяти участь в таких торгах всім бажаючим;
  • Зручність – для того, щоб стати учасником в електронних торгах достатньо мати доступ до інтернету та вчасно надіслати свою заявку. Це можна зробити навіть використовуючи мобільний телефон;
  • Зрозумілі вимоги – в оголошенні завжди прописується кожен пункт, що повинен бути виконаний кожним учасником. Відповідно, користувачі мають змогу ознайомитися з цією інформацією і добре підготуватися до участі в торгах;
  • Чіткий алгоритм – в кожному форматі торгів є детальний алгоритм, згідно якого проходить процедура, що дає учаснику розуміння того, через що йому доведеться пройти.

Якщо вам цікаво переглянути список актуальних оголошень, ви це можете зробити тут https://sale.ueex.com.ua/news/zakon-ukraqiny-pro-zemelqni-aukciony-koly-nabyraje-chynnosti.

Використовуючи при цьому енергетичну біржу з акредитацією в ПроЗорро, ви будете впевненими в тому, що все буде проходити з врахуванням вимог чинного українського законодавства.

Самі конкурсні торги можуть проходити в різному форматі і від цього напряму залежить те, якими повинні бути дії звичайного учасника.

  • Електронний аукціон – це конкурентна форма визначення постачальника або ж виконавця певних робіт.  Сам формат активно використовується державними установами і є одним з різновидів держзакупівель;
  • Запит цінових пропозицій – переможцем в таких торгах завжди є той користувач, що зміг зробити найменшу цінову пропозицію. Такий формат також часто використовується при проведенні державних закупівель. Це стосується не лише постачання товарів але й надання послуг та виконання робіт;
  • Відкритий конкурс – даний формат дає змогу будь-якому постачальнику надіслати свою цінову пропозицію та спробувати отримати право на виконання державного замовлення;
  • Закритий конкурс – особливість цієї форми конкурсу полягає в тому, що брати в ньому участь можуть лише ті постачальники, які були запрошено безпосередньо самим замовником. Сам відбір таких виконавців може бути пов’язаний з специфічною продукцією або ж наявністю додаткових ліцензій.

Незалежно від того, яка форма проведення конкурсних торгів буде обрана, процедура завжди буде проходити з дотриманням умов українського законодавства.

Цього вдається досягти завдяки тому, що подібні торги проходять з обов’язковим використанням платформи ПроЗорро, що контролює всі ці процедури й гарантує рівні умови для кожного учасника.

Вимоги до проведення державної закупівлі в ПроЗорро

Державні організації й компанії, що використовують бюджетні кошти зобов’язані закуповувати товари, послуги або ж наймати працівників виключно через систему ПроЗорро. Це означає, що їм обов’язково потрібно використовувати електронні майданчики, де вони можуть публікувати оголошення про проведення закупівлі.

Важливо, щоб самі закупівлі проводилися з врахуванням річного плану. Мова йде про документ, до якого вносяться заплановані на рік витрати. 

Говорячи про обов’язкові вимоги, яких потрібно дотримуватись при проведенні таких закупівель, це такі пункти, як:

  • Дотримання річного плану закупівель;
  • Оформлення оголошення про запуск закупівлі з врахуванням всіх норм та вимог;
  • Гарантування умов справжньої конкуренції;
  • Вимоги до товару, що буде закуповуватися;
  • Відповідність всім нормам законодавства.

Державна закупівля – це процедура, яка повинна бути максимально прозорою. 

Чому потрібно обирати саме акредитовані майданчики в ПроЗорро

Обираючи між акредитованими та іншими електронними майданчиками, користувачі не завжди розуміють, чому потрібно обирати саме першу категорію.

Часто, саме платформи без акредитації пропонують більш вигідні умови для того, щоб брати участь в тендерах й різних аукціонах.

До переваг акредитованих сервісів можна віднести:

  • Законність – в українському законодавстві вказано, що державні закупівлі повинні проводитися лише через систему ПроЗорро;
  • Конкуренція – кожен учасник знаходиться в однакових умовах і все залежить від зробленої пропозиції;
  • Вибір – в системі ПроЗорро акредитована велика кількість майданчиків і всі вони в мають свої відмінності. Користувач же має змогу обрати той сервіс, що йому найбільше сподобається.

Шукати самі майданчики можна безпосередньо на сайті ПроЗорро і зробити це можу будь-хто.