Блог

Особливості попиту і пропозиції на земельному ринку у світлі нового Закону № 2178-10

В усіх демократичних країнах за громадянами закріплене право розпоряджатись аграрними угіддями на власний розсуд в рамках закону. В Україні переорганізація ринку землі фактично розпочнеться в липні цього року і буде проходити на базі незалежної електронної системи ПроЗорро.Продажі.

Інформацію щодо того, як проводитимуться земельні торги, хто може брати участь в аукціоні та які деталі мають бути враховані в обов’язковому порядку, можна дізнатись на сторінці https://megasale.com.ua/popyt-i-propozytsiya-na-rynku-zemli-ta-koly-vin-zapratsyuye/.

Специфіка кореляції попиту та пропозиції на ринку землі

В економіці ринкові ціни формуються в залежності від двох перемінних: попиту і пропозиції. Вони взаємопов’язані та взаємозалежні, і визначаються в залежності від обсягу національного земельного фонду.

Україна на відміну від інших Європейських держав відзначається багатим лісовим фондом та чималою площею сільськогосподарських земель. Пропозиція в країні накопичувалась протягом 16 років, статистика свідчить, що велика кількість с/г товаровиробників та власників земельної площі бажають продати власну ділянку з різних причин: через намагання відійти від справ, похилий вік, нестачу капіталу. В свою чергу інші особи та аграрні підприємства згодні придбати земельні активи задля того, аби розпочати новий бізнес, або розширити наявний.

Перед владою та приватними акторами постало завдання, як контролювати рівень інфляції на початкових етапах функціонування аграрного ринку, уникнути різкого спаду цін та запобігти домінуванню спекулятивного попиту. Задля нівеляції подібних факторів було вирішено проводити відкриті аукціони через Інтернеті.