Блог

За яким принципом обирається переможець тендеру?

Тендер виник задля спрощення системи пошуку виконавців та замовників у сфері бізнесу. Це свого роду аукціон, що допомагає сторонам знайти одне одну. Участь у ньому мають право взяти практично всі охочі, доведеться лише зібрати необхідні документи, що будуть ретельно перевірятися замовником перед прийняття остаточного рішення. Принцип роботи системи Прозорро влаштований таким чином, що переможець обирається автоматично, і тільки після цього замовник отримує інформацію про нього та на законних підставах може відхилити дану угоду.

То як можна перемогти у тендері?

Все дуже просто. Для перемоги у тендері Ви повинні надати найбільш привабливу пропозицію, яку система автоматично зробить переможною. Аукціон проходить у три етапи, кожен з яких триває буквально протягом кількох хвилин. На кожному з етапів, потенційні виконавці повинні робити пропозицію, яка буде більш привабливою за попередню. Система автоматично обирає переможця на основі останнього етапу. Одразу після цього, організація, що подала заявку на проведення тендеру повинна переглянути документи переможця і якщо з ними все добре то між представниками укладається угода.

Тут дуже важливо зазначити, що документи треба підготувати перед участю у тендері, і зробити все з максимальною увагою. Адже найменша помилка може бути приводом для того, щоб відхилити Вашу заявку. Навіть якщо Ви отримаєте перемогу у тендері, а у зібраних документах буде навіть незначна помилка, замовник може оскаржити результати. В такому випадку, угода може укладатися з компанією, яка займала друге місце у результатах тендеру. Якщо у Вас не вистачає часу на те, щоб самостійно зібрати всі необхідні папери, слід скористатися допомогою юристів або спеціалізованих компаній. Але ні в якому разі не треба до цього ставитися без належної уваги.

Участь у тендері можна взяти за допомогою онлайн реєстрації, яку можна пройти на цьому сайті tender.uub.com.ua.

Теоретично, будь-яка компанія може взяти участь у проведенні тендеру

Проте слід уважно ознайомитися з правилами та належним чином підготуватися. Слід ще раз зауважити, що критично важливо ретельно підійти до підготовки документів, адже 90% відхилень спричинені неналежним чином оформленою документацією.

Аукціон має на меті зробити сектор державних замовлень більш відкритим та доступним для різноманітних підприємств. Це дає непогані можливості для розвитку малому та середньому бізнесу. Якщо в ролі замовника виступає державна організація, то це значно підвищує статус виконавця та при належному підході може підняти компанію на абсолютно новий рівень.

Більш детально ознайомитися з принципами, за якими обирається переможець тендеру можна за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/rezultat-tenderu-v-prozorro. Слід також сказати, що після оголошення результатів тендеру, учасники мають право на оскарження результату. Скаргу можна подати через систему Прозорро протягом 15 днів після оголошення результатів. Причиною подачі відповідної скарги може бути підозра, що системою було обрано не найкращу пропозицію. Скарга буде розглянута відповідним органом, та остаточне рішення може змінити результати проведеного тендеру, якщо і справді буде виявлене певне порушення.

Слід мати на увазі, що переможець тендеру обирається системою, тож найкращим способом перемогти буде просто надати найкращу пропозицію під час проведення третього етапу аукціону. Також не треба забувати про якість підготовлених документів, адже в разі невідповідності вимогам організаторів тендеру, Ваша кандидатура може бути знята навіть за умови перемоги в аукціоні.